Dynamiczna wymiana oleju w automatycznych skrzyniach biegów

Usługa dynamicznej wymiany oleju w skrzyni automatycznej samochodu to innowacyjne podejście do regularnego serwisu pojazdów.

Zakres usług

Zapewniamy kompleksowy serwis dla wszystkich rodzajów samochodów, także dla modeli z automatyczną skrzynią biegów. W takich pojazdach szczególnie wrażliwa na uszkodzenia jest właśnie skrzynia biegów. Wymaga nie tylko umiejętnej eksploatacji, ale i właściwego serwisowania. Jedną z ważniejszych kwestii jest wymiana oleju.

Nasz serwis proponuje dynamiczną wymianę oleju w automatycznej skrzyni biegów w Rzeszowie za pomocą urządzenia LM Geartronic 2. Dysponujemy jedynym takim urządzeniem w Rzeszowie!

To najskuteczniejsza metoda.

Statyczna a dynamiczna wymiana oleju – czym się różnią?

Olej w skrzyni biegów można wymienia metodą statyczną lub dynamiczną. Przy czym tylko ta druga metoda gwarantuje całkowite i skuteczne pozbycie się oleju z automatycznej skrzyni biegów. W przypadku statycznej wymiany oleju można się ograniczyć tylko do jego dolewania lub do spuszczenia elementu smarnego, gdy skrzynia jest wyposażona w tradycyjny korek spustowy. Jednak nawet w tym ostatnim przypadku nie pozbędziemy się całkowicie oleju.

Nasz warsztat proponuje zdecydowanie skuteczniejszą metodę: dynamiczną wymianę oleju z automatycznej skrzyni biegów. Używamy do tego urządzenia LM Geartronic 2, które pozwala skutecznie wypłukać olej ze skrzyni. Do tego jest ona płukana specjalnym preparatem. Wspomniane urządzenie jest włączane do obiegu oleju skrzyni biegów, a wymiana tego oleju następuje wtedy, gdy pracuje silnik i skrzynia biegów. Pompa wypycha stary olej, a w jego miejsce jest wtłaczany nowy. Dzięki takiej wymianie oleju skrzynia zaczyna działać, jakby dopiero rozpoczęła się jej eksploatacja, zwiększa się komfort przełączania biegów, wzrasta płynność działania skrzyni.

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów jest bezpieczna pod warunkiem, że wykonuje się ją za pomocą markowego, niezawodnego urządzenia, którym my dysponujemy. LM Geartronic 2 powstał przy współudziale renomowanego producenta układów chłodzenia i filtracji.

Jeśli chcecie wymienić skutecznie i w bezpieczny sposób olej z automatycznej skrzyni biegów, skorzystajcie z naszej oferty. Nasze LM Geartronic 2 to jedyne takie urządzenie w Rzeszowie. Wykrywa kierunek przepływu oleju, a do tego dobiera ciśnienie tłoczenia oleju do ciśnienia charakterystycznego dla danej skrzyni biegów. Dzięki LM Geartronic 2 nie ma zagrożenia, że dojdzie do zapowietrzenia w układzie oleju, ponieważ urządzenie ma niezwykle wydajną pompę.

Dlaczego warto płukać skrzynię biegów?

Dzięki urządzeniu LM Geartronic 2 jako jedyni w Rzeszowie jesteśmy w stanie nie tylko dynamicznie wymienić olej w automatycznej skrzyni biegów, ale i dokonać jej płukania. To pozwala usunąć wszelkie zabrudzenia, jakich nie mógł się pozbyć stary, zużyty olej. W ten sposób nowy olej zaczyna pracę bez obciążenia zanieczyszczeniami, a tym samym dłużej zachowuje swoje właściwości smarne i ochronne.

Płukanie skrzyni biegów za pomocą urządzenia LM Geartronic 2 wykonujemy w taki sposób, że preparat płuczący dolewany jest do starego oleju. Następnie uruchamia się silnik, a skrzynia jest używana przez kilka minut. Ten zabieg płukania pozwala wyczyścić dokładnie zawory sterujące oraz wszystkie kanaliki skrzyni i jej zakamarki.

 

Jaki typ skrzyń obsługujemy?

Za pomocą urządzenia LM Geartronic 2 obsługujemy większość modeli skrzyń biegów. To możliwe, ponieważ LM Geartronic 2 posiada duży zestaw adapterów przyłączeniowych. Zapraszamy zatem do naszego serwisu wszystkich posiadaczy automatów. Jako jedyni w Rzeszowie wymieniamy w sposób dynamiczny olej zarówno w klasycznych automatach, jak i w skrzyniach dwusprzęgłowych DSG oraz w skrzyniach CVT.

Kiedy wymienić olej w automatycznej skrzyni biegów?

Skrzynia biegów to jeden z najważniejszych podzespołów samochodu obok silnika. Również w tym elemencie znajduje się olej, który z czasem się zużywa, podobnie jak olej pracujący w jednostce napędowej. Niektórzy dealerzy samochodów lub producenci twierdzą, że olej w automatycznej skrzyni biegów jest niewymienny (tzw. typ Lifetime). Nic bardziej mylnego! Oleju rzeczywiście nie trzeba wymieniać, jeśli samochód ma przejechać tylko maksymalnie ok. 200 tys. km. Auta są jednak eksploatowane przeważnie dużo dłużej. Olej z czasem straci swoje właściwości (gęstość, lepkość, zalety smarne i myjące), a części skrzyni zaczną się wtedy zużywać coraz szybciej.

Pierwsza wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów powinna mieć miejsce po przejechaniu 60-120 tys. km, a następne co 40-100 tys. km w zależności od marki samochodu. Wymiana oleju konieczna jest także, gdy dojdzie do awarii skrzyni biegów, która spowoduje wyciek oleju.

 Nasi doświadczeni fachowcy wykonają w profesjonalny sposób dynamiczną wymianą oleju z automatycznej skrzyni biegów za pomocą urządzenia LM Geartronic 2, ponadto wydrukują raport z przeprowadzonych prac. Zapewniamy także profesjonalne doradztwo w doborze odpowiedniego oleju.

Skontaktuj się z nami już dziś!

Kontakt

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Diesel Serwis Przybyłowicz

Realizacja: Horyzont AR