Serwis i obsługa klimatyzacji

Używamy tylko najnowocześniejszych narzędzi i innowacyjnej technologii. Klimatyzacją Twojego auta zajmiemy się kompleksowo.

Zakres usług

Serwis i obsługa klimatyzacji w Rzeszowie – wszystkie marki aut! 

Serwis klimatyzacji z czynnikiem r134a i r1234yf

Obsługujemy klimatyzację z tradycyjnym i nowym czynnikiem w samochodach osobowych, dostawczych, cięzarowych, maszynach budowlanych i ciągnikach rolniczych.

Najlepszy serwis klimatyzacji samochodowej w Rzeszowie – używamy tylko najnowocześniejszych narzędzi i innowacyjnej technologii. Klimatyzacją Twojego auta zajmiemy się kompleksowo.

Dziś klimatyzacja w samochodzie to już nie żaden luksus, ale standard. Aby jednak zapewnić bezawaryjne, efektywne i przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia działanie klimatyzacji, należy o nią odpowiednio zadbać i regularnie ją serwisować.

Na poprawne działanie układu klimatyzacji wpływa wiele czynników – stan poszczególnych podzespołów, elementów mechanicznych, czystość filtrów, poziom czynnika chłodzącego itd. Dzięki naszemu serwisowi klimatyzacja w Twoim samochodzie będzie zawsze sprawna i wydajna.

Kiedy warto sprawdzić klimatyzację w samochodzie?

O klimatyzację trzeba tak samo dbać, jak o inne układy samochodu. To oznacza, że należy:

 •   raz w roku sprawdzić poziom czynnika chłodzącego i uzupełnić go, jeśli zajdzie taka potrzeba;
 •   co pół roku czyścić i odgrzybiać klimatyzację;
 •   wymienić filtr kabinowy przy czyszczeniu klimatyzacji.

Dodatkowo powinieneś zgłosić się do naszego serwisu, gdy:

 •   klimatyzacja nie chłodzi lub robi to bardzo słabo – z dużym prawdopodobieństwem trzeba uzupełnić ilość czynnika chłodniczego (nabicie klimatyzacji), może być również nieszczelny układ klimatyzacji;
 •   włączona klimatyzacja generuje duży hałas – może być konieczna naprawa kompresora klimatyzacji;
 •   parowanie szyb – konieczna wymiana filtra kabinowego lub filtra osuszającego układ;
 • nieprzyjemny zapach po włączeniu klimatyzacji – może być konieczne czyszczenie układu klimatyzacji;
 • słaby nadmuch – zanieczyszczony filtr kabinowy.

Jakie usługi oferuje nasz serwis w Rzeszowie?

Nasz serwis zapewnia kompleksową kontrolę i serwis klimatyzacji. Oferujemy m.in.:

 •   Sprawdzenie szczelności układu klimatyzacji i poprawności jej działania.
 •   Diagnostykę automatycznej klimatyzacji – dotyczy głównie modeli samochodów z segmentu premium – poprzez gniazdo diagnostyczne sprawdzamy za pomocą testera ewentualne błędy sterownika klimatyzacji.
 •   Wymianę czynnika chłodniczego – przy sprawnie działającej klimatyzacji co roku ubywa około 10% czynnika chłodniczego. To oznacza, że konieczne jest tzw. napełnienie klimatyzacji. Odsysamy stary czynnik chłodniczy, po czym w układzie klimatyzacji wytwarzana jest próżnia. Jej zadaniem jej usunięcie wilgoci z układu. Następnie klimatyzacja jest napełniania nowym czynnikiem chłodniczym wraz z dodatkiem odpowiedniego oleju, którego zadaniem jest smarowanie kompresora.
 •   Weryfikację wydajności klimatyzacji – przy użyciu specjalnego termometru sprawdzamy, jak szybko zostanie osiągnięta odpowiednia temperatura przy maksymalnej pracy klimatyzacji.
 •   Wymianę filtra kabinowego – czysty filtr ma kluczowe znaczenie dla sprawnego i wydajnego działania układu klimatyzacji. Należy go wymieniać raz w roku.
 •   Odgrzybianie klimatyzacji czyszczenie klimatyzacji – z czasem kanały wentylacyjne i sam układ klimatyzacji stają się siedliskiem mikroorganizmów i grzybów, które wpływają negatywnie na nasze zdrowie. Aby pozbyć się tych zagrożeń, konieczne jest regularne odgrzybianie klimatyzacji. Można to zrobić środkami chemicznymi, ale obecnie najpopularniejsze rozwiązanie to ozonowanie auta. Jak to przeprowadzamy? Umieszczamy w samochodzie ozonator, który generuje ozon, eliminując mikroorganizmy. Po całym procesie wietrzymy kabinę auta.
 •   Naprawę i wymianę różnych elementów układu klimatyzacji – jej instalacja składa się z wielu elementów, które mogą się po prostu zużywać. Na przykład co 2-3 lata konieczna jest wymiana osuszacza. Niekiedy po kilku latach dochodzi do korozji przewodów lub do uszkodzenia skraplaczy – wszystko to wymieniamy. Może także dojść do awarii kompresora. W takim przypadku niekiedy możliwa jest regeneracja kompresora klimatyzacji, ale trzeba również liczyć się z tym, że konieczna będzie jego wymiana. Wykonujemy także takie prace jak naprawa sterowników silnika, wymiana czujników (np. temperatury zewnętrznej, ciśnienia w układzie klimatyzacji itp.) i innych elementów układu klimatyzacji.

Klimatyzacją w Twoim samochodzie zajmą się najlepsi fachowcy w Rzeszowie!

Profesjonalny i szybki serwis klimatyzacji – Rzeszów, a nawet całe województwo podkarpackie. Umów się już dziś na sprawdzenie układu klimatyzacji w Twoim samochodzie.

Zapraszamy!

Kontakt

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Diesel Serwis Przybyłowicz

Realizacja: Horyzont AR

 1.  
 2.  

Skontaktuj się z nami!

zadzwoń: +48 507 480 963

Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji.

×