Skuteczna regeneracja filtra DPF/FAP i czyszczenie katalizatorów SCR

Regeneracja filtrów cząstek stałych FAP/DPF, katalizatorów SCR do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, maszyn budowlanych i ciągników rolniczych.

Zakres usług

W Twoim samochodzie zanieczyszczeniu uległ filtr cząstek stałych DPF lub FAP?

Zabrudził się katalizator SCR?

Nie musisz ponosić dużych kosztów na nowe części!

Proponujemy profesjonalne czyszczenie filtrów DPF w Rzeszowie. Posiadamy najnowocześniejsze urządzenie na rynku, dzięki któremu możliwa jest regeneracja filtrów DPF nawet bardzo mocno zanieczyszczonych.

Regenerujemy filtry cząstek stałych FAP/DPF do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych
maszyn budowlanych i rolniczych.

Regeneracja DPF – działania wstępne

 Nie musisz szukać już warsztatu daleko od miejsca zamieszkania. Regeneracja FAP/DPF w Rzeszowie to najwyższe standardy i najlepsi fachowcy. To wszystko w naszym serwisie! Wystarczy, że przyniesiesz nam wymontowany filtr cząstek stałych lub przyjedziesz samochodem, a nasi fachowcy sami dokonają demontażu części.

Uwaga! W niektórych modelach samochodów konieczna jest wymiana FAP/DPF, ponieważ zakładane są w nich filtry jednorazowe. Nie można ich zregenerować.

Zanim wykonamy czyszczenie DPF z Twojego samochodu, sprawdzamy dokładnie, czy filtr nie ma żadnych uszkodzeń mechanicznych, co uniemożliwiłoby jego regenerację. Używamy do tego cyfrowego endoskopu, pozwalającego dokładnie ocenić stan DPF.

Działania wstępne obejmują również weryfikację stopnia zapchania filtra DPF. W tym celu wykonujemy test przeciwciśnienia. Badanie kończy się wydrukiem wyników.

Kolejny etap to przeprowadzenie procedury czyszczenia filtra cząstek stałych. 

Czyszczenie filtra DPF – jak to się odbywa?

 Regeneracja filtra DPF w Rzeszowie w naszym serwisie realizowana jest przy użyciu nowoczesnego urządzenia renomowanego producenta. To maszyna najwyższej klasy, która zapewnia skuteczne czyszczenie DPF/FAP i SCR.

 Najpierw filtr zostaje przepłukany specjalistycznym detergentem. Jego aplikacji dokonujemy z każdej strony wkładu ceramicznego. Dzięki temu możemy skutecznie pozbyć się substancji, które mogłyby utrudnić czyszczenie filtra DPF (np. resztki oleju silnikowego, węglowodory). Dopiero potem filtr lub katalizator SCR zostaje umieszczony w komorze czyszczącej naszego urządzenia do regeneracji.

Proces regeneracji filtra realizowany jest w trzech cyklach (dwudrożne czyszczenie wodne, potem suszenie powietrzem):

 •  I cykl – czyszczenie wstecznie do przepływu spalin: specjalna turbina w urządzeniu generuje wysoki przepływ impulsowy wody, która oczyszcza DPF.
 •  II cykl – czyszczenie zgodnie z kierunkiem spalin: znowu wykorzystywana jest woda z wysokim przepływem.
 •  
 •   III cykl – ponowne czyszczenie wstecznie do przepływu spalin za pomocą wody.

Uwaga! W przypadku bardzo dużego zabrudzenia czyszczenie SCR lub DPF musi zostać powtórzone (realizowana jest ponownie procedura trzech cykli).

W kolejnym kroku konieczne jest opróżnienie filtra z wody.

Etap końcowy regeneracji za pomocą naszego urządzenia to:

 •   Suszenie filtra DPF powietrzem podgrzanym do temperatury 90°C – zapobiega dymieniu samochodu po montażu filtra i dławieniu spalin.
 •   Chłodzenie filtra w trybie automatycznym (wymuszony obieg powietrza).

Regeneracja filtrów DPF kończy się wykonaniem ponownego testu przeciwciśnienia, aby potwierdzić skuteczność czyszczenia. Wyniki są drukowane. To pozwala łatwo porównać wartość przed i po czyszczeniu.

Proces regeneracji trwa około 45 minut przy samochodach osobowych i pojazdach do 3,5 t, natomiast w przypadku samochodów ciężarowych i autobusów może to zająć 90 minut. To czas orientacyjny, ponieważ wysoki stopień zabrudzenia może wydłużyć czas regeneracji.

Dlaczego czyszczenie filtrów DPF w Rzeszowie?

 Nasz serwis zapewnia:

 •   konkurencyjne ceny;
 •   czyszczenie filtra lub katalizatora za pomocą maszyny, która usuwa 98,5% sadzy, popiołu, cząstek metalicznych, przywracając DPF do stanu niemal fabrycznie nowego;
 •   skuteczne zregenerowanie filtra, co przekłada się na zwiększenie mocy silnika i inne korzyści;
 •   wiedzę doświadczonych serwisantów;
 •   test przeciwciśnieniowy przed i po regeneracji.

Nie dokonujemy żadnych modyfikacji filtrów i katalizatorów. Nie musimy ich rozcinać, a potem spawać, żeby dokonać skutecznej regeneracji. Wykorzystywana przez nas technologia to innowacyjne rozwiązanie na rynku.

Nasze urządzenie do regeneracji działa w obiegu zamkniętym, nie generuje żadnych zanieczyszczeń i jest bezpieczne dla środowiska naturalnego. Jesteśmy zarazem skuteczni i jesteśmy eko.

Już dziś skorzystaj z naszych usług i umów się na czyszczenie filtra lub katalizatora. Zapraszamy!

Na usługę serwisową filtra udzielamy 12 miesięcy gwarancji.

Kontakt

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Diesel Serwis Przybyłowicz

Realizacja: Horyzont AR

 1.  
 2.  

Skontaktuj się z nami!

zadzwoń: +48 507 480 963

Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji.

×